Ново земетресение у нас, този път по-слабо

https://blitz.bg/intsidenti/novo-zemetresenie-u-nas-tozi-pat-po-slabo_news58070.html Blitz.bg

Земен трус с магнитуд 3,3 по скалата на Рихтер бе усетен в 13,49 ч. в района около Симитли, съобщиха от Сеизмологичния институт при Българска академия на науките. Земетресението е доста по-слабо от регистрираните между 4,4 и 5 по Рихтер в Северозападна България преди точно две седмици и не представлява непосредствена опасност за населението.

Епицентърът е на 10 км югоизточно от Берово и на 115 км северно от Солун с дълбочина 8 км. Магнитудът е 3,7 по скалата на Рихтер. Засега няма данни за щети и пострадали, като очакванията са да няма сериозни последствия. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай