От "Пирогов" съобщиха най-чаканата новина за младежа от Сандански, пострадал с тротинетка

След месец в кома 18-годишният пациент на "Пирогов" е в съзнание и започва възстановяване

https://blitz.bg/intsidenti/ot-pirogov-saobshtiha-nay-chakanata-novina-za-mladezha-ot-sandanski-postradal-s-trotinetka_news1095749.html Blitz.bg
© Shutterstock

18-годишният младеж от Сандански, който претърпя тежък инцидент с електрическа тротинетка през юни, е изведен от неврореанимация, съобщиха от УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Това се случва месец след транспортирането му в спешната болница в крайно тежко състояние с масивна черепно-мозъчна травма.

Момчето постъпи в отделението по неврореанимация, част от Клиниката по неврохирургия, ръководена от проф. Николай Габровски, в критично състояние. Пациентът е бил на апаратна вентилация с постоянен мониторинг и интензивно лечение, докато лекарският екип е водил непрестанна борба за живота му.

Ужасяващ инцидент с тротинетка край Казанлък, мъж бере душа

От болницата съобщиха, че положените усилия са дали резултат. Месец след инцидента младежът е в съзнание, контактен и показва бързо подобрение в неврологичния си статус. Той е преместен в друго отделение, където възстановяването му ще продължи под лекарско наблюдение.

Според медицинските специалисти, пътят към пълно възстановяване ще бъде дълъг, но най-критичният етап вече е преодолян. Шансовете младежът да се върне към нормален начин на живот са реални, уверяват от лечебното заведение.

Специалистите отново призовават ползването на тротинетки, както и на колела, да бъде изключително внимателно и задължително с необходимите обезопасителни средства.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай