Сметището в Цалапица запалено

https://blitz.bg/intsidenti/smetishteto-v-calapica-zapaleno_news26480.html Blitz.bg

Сметището в Цалапица, на което се изхвърлят отпадъците на Пловдив, тази сутрин е било запалено. Това е трети пожар от началото на декември досега, уточниха от дирекция „Екология“ на община Пловдив.

Пожарите са сравнително малки, локални и са угасени за кратко време. Поради съмненията в умишлени действия от страна на ромски групи, които събират метали на сметището, е издадена заповед на кмета за засилване охраната на обекта. Създадена е работна комисия, оглавявана от зам.-кмета по сигурността Руси Панчев. Той вече е провел разговори със зам.-директора на ОДП Пловдив Валери Баненкин за засилване на присъствието на полицейски патрули на сметището. На лидерите на ромските групи са връчени предупредителни писма от РПУ – Стамболийски с указание да не навлизат на територията на сметището. Изпълнителният директор на „Общинска охрана“ Тодор Торлаков от своя страна е предложил програма за засилване охраната на Цалапица, която ще бъде разгледана този следобед от сформираната със заповед на кмета комисия. Програмата се изразява в инвестиране на средства в техника – осветление и охранителни камери.
Димана Тодорова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай