Смразяващо дежавю: Тежка катастрофа с камион, като тази, която уби Сияна - замесени са деца

И въпреки всичко – депутатите вдигнаха разрешената скорост на 80 км/ч по път I-3, възмути се Николай Попов

https://blitz.bg/intsidenti/smrazyavashto-dezhavyu-tezhka-katastrofa-s-kamion-kato-tazi-koyato-ubi-siyana-zameseni-sa-deca_news1107982.html Blitz.bg

Пореден тежък пътен инцидент е станал на опасния участък от път I-3 край Телиш, където на 31 март загина 12-годишната Сияна. В катастрофата отново е участвал камион, който за малко е щял да помете лек автомобил с деца в него.

Ето какво разказва за инцидента Николай Попов - бащата на Сияна:

"Това е Иво със сина му Давид (7 г.).

Той, съпругата му Янка и двете им деца – Давид и Светослава – по чудо са оцелели. Камионът, който щеше да ги отнесе, мина на сантиметри от тях. Разминаха се само заради късмет и добра видимост.

Отложиха делото за смъртта на 12-г. Сияна

Сияна и дядо и нямаха нито късмет, нито видимост.

Камионът ги връхлетя в завой. Време за реакция – 2 секунди.

Оттогава при всяко обърнато тежкотоварно МПС на този път настоявам ИААА/ДАИ да проверява тахографите. Данните винаги показват едно и също: 80–90 км/ч.

Причините са ясни – лош път, коловози и превишена скорост.

А в такива условия трябва да се кара бавно. Само от водачите зависи.

И въпреки всичко – депутатите вдигнаха разрешената скорост на 80 км/ч по път I-3.(в цяла България също)По този начин ще спестяват глоби за средна скорост на транспортните фирми.

Бащата на Сияна: Отговарят на всеки мой сигнал, а този трябва да стане клиент на Прокуратурата

Фатална скорост, особено на мокро.

Дали е случайно?

Започва есента, идват дъждовете.

Оттук нататък за всяка трагедия ще има 240 отговорни лица."

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
Дедо
преди 8 месеца

По наше време се действаше незабавно, а сега се пишат програми и се правят планове за кражба на пари.

Откажи