Петима от ранените са е тежко състояние, съобщиха от японската брегова охрана. Инцидентът е станал малко преди фериботът да пристигне на остров Садо от пристанището на Ниигата със 120 пътници и 4 души екипаж на борда.
По всяка вероятно плавателният съд е ударил кит – морско животно, което е често срещано в района. По ферибота са били нанесени сериозни щети, което означава, че морският бозайник е бил особено голям, а ударът силен.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.