Тийнейджър се заби в стълб поради хлъзгав път и висока скорост. Автомобилът Хонда Сивик е бил управляван от 19-годишно момче от Стара Загора.
Той карал в Свиленград с несъобразена скорост по мокрия и хлъзгав от дъжда път, когато колата му занесла, качила се на тротоара и се забила в електрически стълб.
Ответният удар я отпратил в близката тухлена ограда. И тримата младежи, които пътували в колата, са пострадали. Водачът е с мозъчно сътресение, но двамата му приятели са в по-тежко състояние. И двамата са на по 18 години. Единият от тях има 7 счупени ребра и наранен бял дроб. Лекарите казват, че има опасност за живота му. Третото момче има само едно счупено ребро и по-леки травми по тялото.
Проверка показала, че шофьорът не е употребил алкохол. По случая се води следствие.
Текст и снимки: Тодорка НИКОЛОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.