Тази кампания беше в различен контекст. COVID-19 ограничи политиците до социалните мрежи, а те трудно се адаптират към тях. Тази кампания ще остане с това, че не успяхме да видим сблъсък между основните политически опоненти. Нямаше дебат на тема политики. Това заяви проф. Антоанета Христова в студиото на сутрешния блок на BTV.

Според Росен Карадимов кампанията на практика е започнала от лятото на миналата година: „За първи път България гласува в здравна криза. Това ме кара да мисля, че изборът ще бъде рационален – за промяна, но за предсказуема промяна“.

Проф. Христова напомни, че ниската избирателна активност ще повлияе благоприятно на големите партии. Тя каза, че избирателите на Слави Трифонов са по-младите хора, които харесват стила му, но няма гаранция, че те ще излязат до урните.

„Ниската избирателна активност покачва рязко цената на купения и корпоративен вот“, заяви Карадимов. По тази причина той апелира всички да гласуват.

„Очаквам изненади след 4-ти април. Няма колега, който да може да заложи какъв ще бъде резултата“, каза проф. Христова. Според нея формулата на новото правителство може да бъде легитимна от законова гледна точка, но не и от морална. Тя призова избирателят да подкрепи политическата стабилност, а не да се хвърля в авантюри.

Най-лошият вариант според Карадимов е да се сформира правителство на всяка цена. Това създава предпоставки за задкулисие.