11-годишно момче открадна автомобил, за да се повози

https://blitz.bg/kriminalni/11-godishno-momche-otkradna-avtomobil-za-da-se-povozi_news50529.html Blitz.bg

11-годишно момче от Рила е било заловено, след като подкарало чужд автомобил, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Детето решило да се пробва като шофьор, след като видяло на улица в града автомобил “Пежо 307”, отворен и с ключ на таблото.

Собственикът сигнализирал полицията, че автомобилът му е бил откраднат и се движи в посока към Кочериново. Предприети са били издирвателни мероприятия и след около 15 минути момчето е било засечено от автопатрул на местната полиция да спира на около 30 метра от дома си. Уплашено, че при вземане на завоите е поодраскало колата, момчето обяснило, “че искало само да се повози”.
Образувана е препискапо случая в Районното управление на МВР в Рила . /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай