19-годишни столичани прибрали 8900 лева от “ало-измама”

Спипват ги в Пампорово

https://blitz.bg/kriminalni/19-godishni-stolichani-pribrali-8900-leva-ot-alo-izmama_news208397.html Blitz.bg

Полицаи заловиха телефонни измамници, задигнали 8900 лв. от двойка възрастни хора - на 76 и 91 г, в смолянското село Момичолвци. На домашния телефон на семейството се обадил непознат мъж и съобщил, че дъщеря им е претърпяла тежка катастрофа. Той съобщил, че са необходими 20 хиляди лева, за да бъде направена спешна операция.

Възрастните хора събрали всичките си спестявания - 8900 лева, и тръгнали към уговорената по телефона среща в близост до дома им, за да предадат парите. На мястото се появил младеж, който грабнал плика с парите от ръцете на дядото и бързо изчезнал. Възрастните хора се досетили, че са станали жертва на измама и сигнализирали в полицията.

Служители на Областната дирекция на МВР - Смолян незабавно предприели заградителни действия. Малко по-късно в курортен комплекс Пампорово са задържани двама 19-годишни младежи от София, заподозрени в извършването на измамата. В лекия автомобил, с който пътували, са открити парите.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай