Ако ще пътувате с колата си до Гърция – внимавайте! 

Гърците погнаха българските и македонските коли за нелегален внос на горива

https://blitz.bg/kriminalni/ako-shte-patuvate-s-kolata-si-do-garciya-vnimavayte_news522136.html Blitz.bg
Полицията в Гърция масово проверява колите, влизащи от България и от Македония, за нелегален внос на горива. На Промахон са били задържани двама българи, които в автомобилите си пренасяли в бидони дизел. Обвинени са в нелегален трафик на акцизна стока и им е наложена много висока глоба. Същевременно се конфискуват и автомобилите, съобщава кореспондентът на БНР в Атина.

Същите проверки се извършват на всички гранични пунктове. Поради високата цена на горивото в Гърция, практика е дори гърците да пътуват до България, за да заредят по-евтино, а често се запасяват и с гориво в бидони.

Проверките са следствие от официално писмо на гръцката федерация на собствениците на бензиностанции до финансовото министерство. В искането се настоява за спешни мерки за прекратяване на нелегалния внос на горива от съседни страни. В писмото се посочва, че това явление води до "загуби за хазната".

Проверките ще са засилени през туристическия сезон.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай