След организирани бързи полицейски действия служителите от Второ управление на МВР са установили, че в съучастие и сговор 24 годишен и 25 годишен, и двамата плевенчани, са откраднали 2 плазмени монитора марка "Lg» от фирмено помещение в индустриалната зона на Плевен.
Престъплението е извършено за времето от 22:00 часа на 11 май до 7:00 ч. на 12 май. Младежите проникнали в административната сграда след като счупили стъкло на прозорец.
Допълнителна проверка установила, че 24 годишният е осъждан шест пъти. Съучастникът му няма криминални регистрации. Вещите, обект на престъпление, са намерени и се съхраняват в полицията. За престъпление по чл. 195 от НК е образувано досъдебно производство.
Георги Стоянов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.