Разбиха престъпна наркогрупа

https://blitz.bg/kriminalni/razbiha-prestapna-narkogrupa_news43462.html Blitz.bg

Спецченгета разбиха сериозна наркогрупа във видинския квартал "Нов път". Хероин, какаин, амфетамин и 5 мобилни телефона иззели криминалистите след обиска.

На 7 април привечер служителите на реда атакували квартал “Нов път” и от питейно заведение, стопанисвано от Р.А. /54 г./, иззели 36 дози хероин, 2 грама хероин в насипно състояние, 7 хапчета амфетамин и пет мобилни телефона. В къщата към заведението са намерени електронна везна и отделни дози хероин. Последвало претърсване и в домовете на още двама мъже -  Г.Б./30 г./ и Б.Д./31 г./. Там са открити и иззети 28 ампули морфин, 20 мл метадон и 10 мобилни телефона, 2,2 грама кокаин, 7,5 грама прахообразно бяло вещество, с неустановен към момента състав, 213 кутии цигари без български акцизен бандерол. В къща, ползвана от С.Д. /33 г./, е намерен газов пистолет с извършени допълнителни интервенции по него.
Р.А. е задържан в заведението, а Б.Д. и Г.Б. били засечени в района на Ботевград в лек автомобил “Рено Сценик Меган.” В колата е намерена и иззета електронна везна.
В хода на операцията са извършени процесуални действия и на други адреси във Видин. / БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай