Разкриха група, обирала жени

https://blitz.bg/kriminalni/razkriha-grupa-obirala-zheni_news56901.html Blitz.bg

Престъпна група от трима криминално проявени, извършили поредица грабежи над жени, бе разкрита от служители на Трето РУМВР, съобщиха от пресцентъра на МВР.

След зачестилите сигнали от потърпевши столичанки, в началото на юни, криминалистите установили, че най-често престъпленията били извършвани в жк. “Западен парк”, както и в района на самото парково пространство.

Имало оплаквания от пострадали и в жк.”Красна поляна”, на бул.”Сливница” и ул.”Суходолска”. Последната жалба била регистрирана на 22 юли, когато към 11.40 часа в Западния парк нападнали 20-годишна и задигнали чантата й с пари, документи и мобилни телефони. След активни оперативно-издирвателни действия полицаите влезли в дирите на тримата извършители – 23-годишния Й.Б., осъждан, 18-годишния Н.М. и 24-годишния Р.Н., регистрирани за криминални прояви. Вчера им е наложена постоянна мярка “задържане под стража”.

Досега са документирани 15 техни противозаконни деяния, за които има жалби в полицията и работата на криминалистите за изясняване на цялостната им престъпна дейност продължава./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай