Над 100 бесни роми потрошиха къщата на 34-годишния Филип Петров, който вчера изнасили 12-годишно момиче в Шумен. Събитието бе планувано като протест, който трябваше да започне в 18,00 ч. Към 19,00 ч. обаче положението излезе извън контрол и тълпата нахлу в дома на Филип с камъни и колове и потроши стъклата на къщата, съобщава ШУМ.БГ.
В този момент се появи с автомобила си зетят на Филип - испанският гражданин Роберто. След като видя какво става, той даде няколко изстрела с пистолета си и опита да прегази разгневените роми с Аудито си. Не успя да блъсне никого, но в този момент пристигнаха няколко полицейски коли, които препречиха улицата от двете страни. Испанецът давайки на заден ход блъсна силно едната полицейска кола и още един автомобил Сеат. Полицаите успяха да го арестуват и да го предпазят от хвърляните по него камъни. Той бе закаран в шуменската болница с порезни рани от счупените стъкла на колата му. Към 19.30 ч. на място пристигна и групата за бързо реагиране и бе въведен ред. „Положението е овладяно, не мисля че ще има повече ексцесии тази вечер”, каза началникът на районното управление на МВР Валентин Велев. Той каза още, че тази нощ полицията ще охранява дома на Филип Петров. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.