Тарикат от курорта Черноморец се опита да подкупи служители на КАТ, като им предложил 20 лева, за да скъсат написания акт, че кара без винетка и няма годишен преглед на колата си.
Вчера около 16.00 ч. в Четвърто Районно управление на МВР – Бургас е получено съобщение за инцидента. Констатирано е, че на пътя Бургас-Созопол служителите на КАТ са спрели за рутинна проверка лек автомобил "Опел кадет", с бургаска регистрация, управляван от 31-годишния М.Г. от с. Черноморец, общ. Созопол. При проверката е установено, че водачът няма валиден годишен винетен стикер и годишен технически преглед на автомобила. За нарушението му е съставен акт по Закона за движение по пътищата. При връщане на документите на водачът М.Г., същият е хвърлил банкнота от 20 лв. в служебния полицейски автомобил с предложение акта да бъде скъсан. Лицето е задържано със заповед за срок от едно денонощие в Четвърто Районно управление на МВР – Бургас. По случая е образувано бързо полицейско производство./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.