КПКОНПИ внесе иск за отнемане на незаконно придобито имущество за 373 бона срещу пловдивския биснесмен Асен Ватралев, по-известен като Асен Пожара.

Той е с обвинение от прокуратурата за това, че е участвал в организирана престъпна група за данъчни престъпления в периода 2017 – 2018 г. Окръжният съд ще реши дали да уважи иска и да позволи конфискация на имуществото на Ватралев.

Той бе арестуван след акция на Спецпрокуратурата и ГДБОП в кря на 2018-а, заедно с още петима. Разследването сочи, че е избегнал плащане на ДДС чрез продажба на телефони по интернет. Доставките през куриери издали схемата. 

При акцията бяха претърсени 18 адреса и бяха иззети са документи. Открити бяха и 150 000 лева, придобити от търговията.

Ватралев и преди се е сблъсквал със закона. През 2009 година заедно с брат му Костадин Ватралев бяха задържани по време на операция "Глас". 
От КПКОНПИ са внесени още 5 иска за отнемане на имущество. 

Окръжен съд – Плевен ще реши дали да отнеме имущество за 43 бона срещу Янко Николов. Той е обвинен от прокуратурата за това, че през 2018 г. е причинил имотна вреда, представяйки се за полицейски служител, който противодейства на група за телефонни измами. Пострадалото лице е предало на Николов парични средства и златни накити.

В Софийски градски съд се внася иск срещу Магдалена Борисова на стойност 1 273 650.42 лв. Тя е обвинена от прокуратурата за това, че като управител на две търговски дружества е използвала документи с невярно съдържание – справки за ДДС, за получаване на данъчен кредит по фиктивни сделки.

В Окръжен съд – Сливен се внасят две искови молби на обща стойност 488 995. 18 лв. срещу участници в престъпна група. Николай Петров и Богомил Качаров са обвинени от прокуратурата за това, че в периода 2012 г. - 2016 г. в гр. Сливен, в Кралство Белгия и в Кралство Нидерландия са държали имущество, придобито от престъпна дейност – трафик на хора с цел сексуална експлоатация.