Въоръжен грабеж е извършен тази сутрин в центъра на морската ни столица, съобщиха от полицията в града. Нападнат е бизнесмен, който паркирал автомобила пред офиса си в центъра на Варна. Драмата се е разиграла около 10. 00 ч.
Три въоръжени и маскирани лица са нападнали автомобил, който пренася пари на КМП “Експрес – комерс”.
Те са били взети тази сутрин от трезора на ул.”Шипка” и са пренасяни в офиса на дружеството на “Ген. Колев” срещу офиса на “Прокредитбанк” .
По първоначална информация пренасяната сума е около 100 хиляди лева.
Крадците са избягали с “Лада” със синя лампа. Табелите на колата са били откраднати от друг автомобил, паркиран на територията на Трето РУ.
По-късно ладата е била намерена опожарена на бул. “Сливница”.
Полицаи вземат отпечатъци и извършват оглед на мястото на инцидента.
Освен това се проверяват влизащите и излизащите от Варна автомобили. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.