Заловиха телефонни измамници в Плевен

https://blitz.bg/kriminalni/zaloviha-telefonni-izmamnici-v-pleven_news43613.html Blitz.bg

Полицаи от Първо управление на МВР в Плевен са задържали 19 годишен и 15 годишен, и двамата от град Горна Оряховица. Телефонните лъжци се обадили на 87-годишна жителка на града с предложение да спаси племенника си, който предизвикал тежка катастрофа.

За освобождаването му поискали 3 хиляди лева. Телефонните измамници дали указания парите да бъдат поставени в контейнер за смет на улица в града. След като разбрала, че е въвлечена в схема за измама, пенсионерката потърсила помощ в полицията. 5 минути след сигнала в МВР в близост до определеното място са заловени двамата гастрольори. 19-годишният е осъждан за кражба. Съучастникът му няма криминални регистрации. Задържани са за 24 часа. Работата продължават служители от сектор «Криминална полиция» при РУ – МВР – Плевен. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай