Бюстът му ще отпътува за бъдещия Музей на тоталитарното изкуство в София
Историческият музей в Димитровград ще предостави експонати от своите фондове и хранилища на Музея на тоталитарното изкуство в София, съобщи директорът му Елена Георгиева. Сред експонатите е бюст на Феликс Дзержински. Негов автор е скулптортъе Васил Писанов. Бюстът е от фонда Художествена галерия "Петко Чурчулиев".
"Надяваме се, че този наш акт ще бъде оценен положително и когато започнем реализацията на алеята на монументалното изкуство в Димитровград, Министерството на културата ще ни окаже съдействие, каза още Елена Георгиева.
Музеят на тоталитарното изкуство в София ще бъде официално открит през септември 2011 г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.