Димитровград се отърва от Дзержински

https://blitz.bg/kultura/dimitrovgrad-se-otarva-ot-dzerzhinski_news115050.html Blitz.bg

Бюстът му ще отпътува за бъдещия Музей на тоталитарното изкуство в София

Историческият музей в Димитровград ще предостави експонати от своите фондове и хранилища на Музея на тоталитарното изкуство в София, съобщи директорът му Елена Георгиева. Сред експонатите е бюст на Феликс Дзержински. Негов автор е скулптортъе Васил Писанов. Бюстът е от фонда Художествена галерия "Петко Чурчулиев".

"Надяваме се, че този наш акт ще бъде оценен положително и когато започнем реализацията на алеята на монументалното изкуство в Димитровград, Министерството на културата ще ни окаже съдействие, каза още Елена Георгиева.

Музеят на тоталитарното изкуство в София ще бъде официално открит през септември 2011 г. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай