Популярният от почти 20 години в България саксофонист Кени Джи изнесе блестящо шоу пред българска публика в зала 1 на НДК снощи.
За разлика от други изпълнители, които пазят кулминацията на концерта за накрая, Кени Джи влезе на високи обороти още от първото изпълнение, известната композиция "Сонгбърд", която изпълни, ходейки сред публиката и приемайки аплодисменти. Изпипаното в детайли като звук и визия шоу изпълни сърцата на публиката и отнесе заслужени овации. Интерсен факт е, че Кени Джи не импровизира често, но за сметка на това свири с най-различни изпълнители, като налага свой собствен стил в изпълнението. За свой идол и вдъхновител той посочва Гроувър Уошингтън – един от основоположниците на жанра Смуут джаз. Освен към саксофона, Кени Джи е страстно запален по голфа. През 2006 г. дори става №1 в "Топ 100 ин мюзик" - класация на списанието Голф Дайджест. Кени Джи е и доста добър пилот, като често сам пилотира самолета за участията си по света. Последният му албум - Rhythm & Romance от 2008 г., не случайно е пуснат на пазара точно в Деня на влюбените - 14-ти февруари. Негови са и изпълненията на саксофон на песента I Ain’t Got You на Aлиша Кийс и You’re Beautiful на Джеймс Блънт. Също така се радва на изключително много фенове в Китай, а песента му Going home дори звучи в някои китайски училища в края на учебните занятия. /Булфото
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.