Млади индийки се избавят от матките си по безумна причина

Някои от тях се оперират, преди да навършат 30

https://blitz.bg/ptuvane/mladi-indiyki-se-izbavyat-ot-matkite-si-po-bezumna-prichina_news685332.html Blitz.bg

Поради страха да не загубят работата си жителките на някои индийски щати решават да премахнат матката си и правят всякакви други медицински процедури. Това им позволява да се отърват от редовната менструация, която им пречи да работят.

Така в един от щатите в западната част на страната са регистрирани повече от 4500 такива операции - най-вече жени под 40-годишна възраст са станали пациенти (а в някои случаи и на 30 години). В някои случаи това е довело до сериозни усложнения - в много отношения тяхното развитие е свързано с лоша хигиена и неспазване на основните санитарни правила.

Още можете да прочетете на pochivka.blitz.bg

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай