Раздялата и самотата са трудни и за двата пола. Но замисляли ли сте се кой страда повече от липсата на партньор?
Е, отговорът дойде от скорошно прочуване, проведено от психолози от университета в канадския град Торонто.
5 фрази, които означават повече от „Обичам те“
За проучването, чиито резултати са публикувани в списанието Social Psychological and Personality Science, учените са изследвали четири мерки за благосъстояние при близо 6000 възрастни.
Сред критериите за оценка са:
- колко са доволни хората от текущото си състояние на връзката;
- колко са доволни от живота си;
- колко сексуално изпълнени са те;
- колко много искат да имат връзка.
И така безспорно бе установено кой от двата пола е по-щастлив, дори и да е самотен.
Отговорът шокира всички!
Но какъв е той ще разберете на jenata.blitz.bg
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.