Най-известният и използван израз на съгласие и одобрение безспорно е кратката фраза OK (Okay, на български "окей"). ОК е истински феномен, който възниква в английския език и се прехвърля в още стотици езици по цял свят.

Съществуват най-различни истории за възникване на фразата. Някои твърдят, че ОК произлиза от древногръцкото ola kala, което означава "всичко е наред", докато други изтъкват, че идва от думата okeh на индианците чокто.

Етимологът Алън Рийд от университета в Колумбия успява да проследи думата до нейния начален произход в Бостън през 19 в. 

През лятото на 1838 г. редакторите във вестниците в града започнали да използват най-различни съкращения в своите материали. Тези нови изрази постепенно от пълноправни съкращения се превърнали в умишлено изписани грешно изрази. Така един съдбовен ден - 23 март 1839 г. - Boston Morning Post използвал в своя статия израза "o.k. - all correct", умишлено изписан с О и К, а не с А и С.

Информацията на вестника била посветена на един хумористичен клуб, основан в знак на съпротива срещу употребата на звънци по масите и била замислена като правописна игрословица: там "окей" е погрешно изписаната абревиатура от all correcc (всичко правилно).

По онова време вестниците били пълни с подобни правописни шеги. Малко преди споменатата дата в същия вестник друг журналист използвал съкращението "O. W." - като погрешно написано съкращение от "олрайт" (all right). То обаче няма щастливата съдба на ОК, която още същата година започва да се появява из вестници във Филаделфия, Ню Йорк и Вашингтон. После се разпространява като вирус и завладява постепенно целия свят.

И днес ОК е без спор най-често изговаряната и изписвана дума на планетата. Повече от всеки друг израз.