Всички пешеходци в Пловдив извадиха телефоните си, за да снимат това чудо

Кметът Здравко Димитров лично посрещна музикантите пред входа на сградата на общината

https://blitz.bg/lyubopitno/vsichki-peshehodci-v-plovdiv-izvadiha-telefonite-si-za-da-snimat-tova-chudo_news896585.html Blitz.bg

Серенада под прозорците на кмета изнесоха испанските мариачи от популярната трупа "Ла Туна". Музикантите са в Пловдив за концерт на 10 юли, предаде Plovdiv24.bg. Появата им на Главната предизвика интереса на пловдивчани, които извадиха телефоните си, за да снимат атракцията.

"Ла Туна" гостуват у нас за трети път. Жизнерадостната музика завладя сърцата на пловдивчани още при първата им визита през 2017 г. Трупата има петвековна традиция, възникнала от университета "Алкала де Енарес" в Мадрид през XV век. Изпълнява репертоар изцяло характерен за мадридската школа.



Кметът Здравко Димитров лично посрещна музикантите пред входа на сградата на общината. След това проведе среща с тях в заседателната зала. 



Концертът на испанските мариачи от "Ла Туна" ще бъде на Античния театър от 20 часа. Входът е свободен.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай