Христина Банчева, стажант в Професионалната лятна академия на Овергаз 2008 и студент в Лесотехническия университет – София, спечели мини Нобелова награда. Престижното отличие й бе присъдено за принос в областта на екологията и ще й бъде връчено довечера в хотел „Шератон” в София.
23-годишната студентка по „Екология и опазване на околната среда” пребори тежката конкуренция на свои колеги-отличници от цялата страна и се представи блестящо на финалното интервю с посланика на Швеция Пол Бейер.
Освен с високото признание, Христина бе наградена и с едноседмична екскурзия в Швеция, която включва посещение на най-добрите университети и компании в скандинавската страна, занимаващи се с екология. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.