Ловджии отново се събраха на традиционния си събор, седмица преди откриването на сезона. На ловния парк до река Марица край Харманли се събраха над 800 членове на сдружение ЛРД „Сокол“.
Председателят Веселин Христозов ги поздрави с настъпващия ловен сезон за птици и им пожела наслука. Той раздаде награди на най-добрите стрелци в проведената стрелба.
Призове получиха и ловджийските кучета, които участваха в киноложкото състезание. Най-атрактивната част на събора бе телешкия курбан, който бе раздаден на събралите се ловджии. И тази година майстор – готвачът е Жеко Делчев заслужено спечели поздравления за приготвянето му.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.