Ако законът за боклука мине в НС, СОС ще се оплаче на ЕС

https://blitz.bg/obshtestvo/ako-zakonat-za-bokluka-mine-v-ns-sos-shte-se-oplache-na-es_news51077.html Blitz.bg

Със 41 гласа “за” и 10 “против” Столичен общински съвет (СОС) реши да сезира български и европейски институции, ако парламента приеме Закон за управлението на отпадъците на София.

На председателя на СОС се възлага да сезира Конституционния съд за решаване на спор за компетентност относно правомощията по дейностите по управление на отпадъците на територията на Столична община, възникнали между Министерски съвет и СОС. Общинарите призовават НС да не подкрепи закона на второ четене, призовава се президентът да върне закона, ако той бъде приет на второ четене от НС. В случай, че законът влезе в сила, СОС призовава председателят на ВАС, Омбудсманът, председателят на ВКС и главният прокурор да сезират Конституционния съд за нарушаването на Конституцията./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай