32-годишен мъж от троянското село Балабанско е задържан в РУП-Троян по обвинение, че е ограбил 22-годишна албанка, пребиваща постоянно в България, съобщи днес Областната полицейска дирекция в Ловеч.
Според МВР-Ловеч на 2 август т.г. около 16,00 часа жената известила РУП-Ябланица, че на територията на общината непознат мъж й отнел дрехи, пари и мобилен телефон, след като преди това я бил взел с колата си на автостоп.
При последвалите незабавни издирвателни мероприятия от криминалисти от Ябланица и Троян е установен извършителят на престъплението, пътният обирджия бил арестуван часове по-късно. Част от отнетите вещи са открити. По случая е образувано досъдебно производство.
Гергана ДИМИТРОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.