Тодор Батков-Младши съобщи притеснителна новина за язовир "Ивайловград". По думите му той прелива вече над 24 часа. Батков - младши публикува и кадри от стихията и посочи, че заслугата за това е на НЕК, които стопанисват трите язовира от Каскадата "Арда".
Ето какво написа Батков-младши в личния си фейсбук профил:
ЯЗОВИР "ИВАЙЛОВГРАД" ПРЕЛИВА - ВЕЧЕ НАД 24 ЧАСА!
"Браво" на НЕК, които стопанисват трите язовира от Каскадата "Арда" - заслугата е изцяло тяхна!
Дъждовете явно "изненадаха" институциите - въпреки ясните прогнози!
От месеци предупреждавам, че некадърното и васално управление на водните ресурси на България ще ни създава все по-големи беди! За съжаление, отново се оказвам прав!