Жълт код е обявен в Западна, Северозападна, част от Северна и Източна България. Кодът е отново заради силни валежи и гръмотевични бури, но на територията на 15 области: София град, София област, Пернишка, Кюстендилска, Видинска, Врачанска, Монтанска, Плевенска, Ловешка, Русенска, Разградска, Силистренска, Шуменска, Сливенска и Ямболска.
Зелен код е обявен само за три области в Източна България, където се очакват само слаби валежи. Това са областите Добричка, Варненска и Бургаска.
Отново по-значителни ще са валежите в Западна и Централна България. В източните райони ще превали около и след обяд. Вятърът през по-голямата част от деня ще бъде от изток, предимно слаб, временно засилващ се по време на гръмотевична дейност.
Максималните температури в повечето места ще са между 16° и 21°, но в местата с по-продължителни валежи ще остават по-ниски - около 14°-16°.
Хидролози прогнозират и повишаване на нивото на реките. Времето е опасно, Прогнозирани са метеорологични явления с голяма интензивност./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.