Болничен шеф хвана сом чудовище

Голямата риба е дълга 70 см, а кантарът показал, че тежи 27 кг

https://blitz.bg/regioni/bolnichen-shef-hvana-som-chudovishte_news215516.html Blitz.bg

Сом чудовище извади от язовир „Кърджали“ изпълнителния директор на смолянската областна болница д-р Марин Даракчиев.

Голямата риба е дълга почти колкото доктора -170 см, а кантарът показал, че тежи 27 кг, съобщава "Смолян прес".

Медикът навлязъл сам в язовира с лодка в неделя и успял да излъже рибата с изкуствена примамка.

След 20 минути борба видял, че се не може сам да извади огромния екземпляр и повикал на помощ двама въдичари от съседна лодка. Даракчиев е запален риболовец от много години, но казва, че чак такава риба никога не е и очаквал да измъкне.

„Едно е че е късмет, но за да я извадиш се иска и майсторството”, коментира той. Сега всички подред го поздравяват за паметния улов.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай