Бум на ухапани от кърлежи в Хасково

https://blitz.bg/obshtestvo/bum-na-uhapani-ot-karlezhi-v-haskovo_news45452.html Blitz.bg

Веднага след първите топли дни в Хасково плъзнаха кърлежите. Повече от десетина деца вече са потърсили помощ в инфекциозното отделение на Хасковската многопрофилна болница.

Засега лекарите са констатирали по-тежки усложнения при шест от ухапаните деца. Четири от тях са с диагноза „Лаймска болест” и двама с „Марсилска треска”. Но децата са потърсили помощ още в самото начало на заболяването и няма опасност за живота им. Нека не забравяме, че миналата година от ухапване от кърлеж в Хасковско починаха осем души. Кръвожадните гадинки се размножават така бързо и заемат тревните площи откъдето полазват по домашни любимци и по хората.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай