Ден 15-и: Протест срещу контрапротест

https://blitz.bg/stolitsa/den-15-i-protest-sreshtu-kontraprotest_news208095.html Blitz.bg

Петнайстият ден от недоволството в София започна с два протеста. Демонстрантите срещу правителството се събраха пред Министерски съвет, а поддръжниците на кабинета "Орешарски" изразяват позицията си пред НДК.

Протестът в Триъгълника на властта все още е по-голям от конкурентния. Въпреки това обаче с течение на дните числеността му постепенно намалява. От своя страна контрапротестът събра около 300 човека. И на двете места засега напрежение няма. По-рано днес Йорданка Фандъкова призова гражданите да изразяват недоволството си, без да пречат на столичани. Основната молба на кметицата на София е блокирането на кръстовища да бъде преустановено най-късно до 22.00 часа. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай