Ден на национален траур: България скърби за жертвите на трагедията край Своге

https://blitz.bg/obshtestvo/den-na-nacionalen-traur-balgariya-skarbi-za-zhertvite-na-tragediyata-kray-svoge_news622963.html Blitz.bg

27 август е обявен за ден на национален траур заради тежката автобусна катастрофа в Искърското дефиле. В памет на всички загинали националните флагове върху сградите на всички държавни институции ще бъдат наполовина свалени.

В автобусната катастрофа край Своге, станала на 25 август, загинаха общо 16 души, а други 21 души са ранени. Те са приети за лечение в четири столични болници, а състоянието на някои от тях остава критично.

Всички пътници в автобуса са се връщали към Своге от еднодневна екскурзия до манастир „Света Богородица“, известен с името „Седемте престола“.

До този момент разследващите не са установили точната причина за трагичния инцидент. Основните направления, по които се работи, са три – действията на шофьора, автобусният превозвач и неговите задължения, както и състоянието на асфалтовата настилка.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай