Дете остави рожбата си извън закона

https://blitz.bg/obshtestvo/dete-ostavi-rozhbata-si-izvan-zakona_news27514.html Blitz.bg

Преди три месеца 12-годишната Тинка Харизанова от тополовградското село Орлов дол роди 3,5 -килограмово бебе, което и до днес е оставено извън закона. Детето не е записано нито при джипито, нито в съвета и по този начин са пропуснати задължителните ваксини, които се правят на всички бебета. Тинка е дете и едва ли съзнава какво прави, като се отнася по този начин с бебето си, коментира д-р Анета Даткова, джипито на невръстната родилка.

Съпругът на детето-майка, Христо Димитров, не е в състояние да осигури по-добри условия за живот и двамата родители отглеждат бебето си в голяма мизерия. Твърдят, че му осигуряват всичко необходимо, но никой не вярва, че е така. Още повече, че нямат течаща вода в стаята, а ходят да наливат от другаде. Мнението на д-р Даткова е, че детето засега се развива добре и на двамата родители трябва да им се помогне, за да отгледат рожбата си. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай