Написах текст, като моята основна цел беше по префесионален начин, използвайки правото да изложа систематично това, което е видимо от случилото се. Аз обяснявам на език, който може да бъде разбран от всеки, който е безпристрастен, че фактите, които до момента са известни показват, че главният прокурор се е срещнал извън протокола с бизнесмен, с чиито бизнес е обект на проверки, използвайки друг бизнесмен, чиито бизнес също има проверки. Това заяви в ефира на "Здравей, България" Калин Калпакчиев, член на ВСС.
Как да очакваме проверката на прокуратурата да е безпристрастна? Главният прокурор отказа да отговаря на въпроси, което е притеснително. Той по този начин се постави над закона. Нека разговорът по темата се води с правни аргименти, а не с лични нападки", добави той.
 

На думите му се противопостави представляващият ВСС Димитър Узунов, който влезе след него в студиото. Той е част от мнозинството, което не смята, че трябва да се създаде комисия, която да разследва прокурора.

"С господин Калпакчиев работим от някакво време. Това, което е публикувал в неговия блог, не е той автора, но хайде. В мотивите си той иска освобождаване на главния прокурор. Първият е, че той е нарушила принципа на независимост, обаче както от изявленията на главния прокурор, така и от думите на Дончев и Гергов не се установява главният прокурор да се е поддал на натиск. Няма съмнения за неговата безпристрастност, отказал е влияние. Това значи, че не е нарушил принципа за независимост", заяви той.

"Следващият мотив на Калпакчиев - неетично поведение на главния прокурор. Нито господин Дончев, нито господин Гергов не са криминално проявени, не са подсъдими, не са адвокати, не са страни по дела, т.е. среща с тях не нарушава стандартите на поведение. Калпакчиев твърди, че Сашо Дончев е компрометирано лице, не знам защо го говори това. Той е сезирал ЕК, но това не го прави подсъдим. Нито едно от посочените от Калпакчиев лица не са привлечени като обвиняеми, т.е. Цацаров не се е срещал с хора, които са зависими от него. Има ли значение дали са приятели с Гергов. Това, че Цацаров не се харесва на господин Калпакчиев и на господин Панов, е друг въпрос", добави Узунов.
 

Ани Цолова попита дали главният прокурорът се притеснява, че Радев може да направи комисия да го разследва: "Президентът е разумен човек и няма да се поддаде на интригата на господин Панов. Все пак Румен Радев няма правомощия да проверява който и да е, най-вече главният прокурор", отговори той. 

"Този случай е раздухван, защото изконната мечта на Лозан Панов и Христо Иванов е отстраняването на Сотир Цацаров и овладяване на институцията. Целта е той да бъде унижен и дискредитиран и доверието в институцията да падне. Г-жо Цолова не ви ли прави впечатление, че групата, която инициира това нещо, абе,  защо не поиска проверка около посещенията на Панов в една адвокатска кантора, защо не се изследва полупиянската прегръдка на Цветан Василев, защо прокуратурата не внася обвинителен акт срещу Цветан Василев", запита той.

"Това, което казахте не опровергава написаното от мен", прогмеца Калпакчиев, без да коментира, че Узунов подкрепи думите си с правни аргументи и закони.

"Ама защо не искате да проверим господин Лозан Панов и ходенето му в кантората, защо го прави, дела ли договаря?", запита Узунов и добави, че няма общо между двата случая Цацаров е направил срещата посред бял ден, до съдебната палата и е бил с охраната си, а не се е врял в кантора на адвокати сам.