Доцентка от СУ шокира: Живеем в ледникова епоха, ще става още по-зле

Наблюдават се тревожни климатични промени, които ще носят все повече необичайно време по света

https://blitz.bg/obshtestvo/docentka-ot-su-shokira-zhiveem-v-lednikova-epoha-shte-stava-oshte-po-zle_news707637.html Blitz.bg
Наблюдават се тревожни климатични промени, които ще носят все повече необичайно време по света. Това съобщи доц. Елисавета Пенева от катедра "Метеорология и геофизика" към Софийския университет "Св. Климент Охридски".

Голямата двуседмична ноемврийска аномалия продължава с пълна сила! Пикът ще е...


Доц. Елисавета Пенева

В северното полукълбо и високите ширини те са по-видими. Това се вижда от ледената покривка, която намалява, и самата температура се повишава.

Проф. Рачев със страхотна новина: Иде второ циганско лято

„Ние до голяма степен допринасяме, но в историята на Земята е имало и доста по-топли епохи от нашата.

Ние живеем в ледникова епоха, което означава, че големи части от повърхността са покрити с лед - както Антарктида и Арктика.

А в историята на Земята е имало много дълги епохи, в които средната температура е била с 5-7 градуса по-високи от сегашната. Така че за Земята не е нещо необичайно“, обясни Пенева в сутрешния блок на БНТ.

„Процесите са обратими“, добави експертът.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай