Сега ще тръгнем по следите на велика и древна цивилизация, наричана Атлантида. Една от най-големите мистерии на историята.  

От няколко години български и американски изследователи твърдят, че Атлантида е била всъщност в Черно Море, че прочутото Варненско съкровище може би е част от тази атлантическа цивилизация.

А нашите днешни земи са люлката на човешката цивилизация въобще.

По темата говори изследователят и експерт по международна сигурност Христо Смоленов.


Христо Смоленов

Някои археолози по значимост сравняват Варненския халколитен некропол с откриването на Троя, а изследвания на българския учен Христо Смоленов доказват, че най-старото обработено злато в света носи и изключителна ценна научна информация, закодирана в художествени форми, уточнява brat-bg.com.

Halkoliten Smolenov 2 Custom

Комплектът от двете златни фигурки на бик е изключително ценен не само заради древността си, а и защото фигурките са еталон на мярка за дължина. Артефактите са удивителни заради кода на златното сечение в тях (по което векове по-късно е работил самият Леонардо да Винчи), и точното му съотношение с числото Пи. А то, умножено с известното число на Фибоначи (помните една от сюжетните линии в бестселъра на Дан Браун „Шифърът на Леонардо“), дава ъгъла при основата на Хеопсовата пирамида. Свещената мярка на древния Египет е т.нар. царски лакът, а прототипът му, равен на 52 см, идва от древна Варна.

По външния периметър на Стоунхендж (един от най-древните мегалитни комплекси, издигнат около 2965 г. пр. Хр.) се намират 56 кръгли дупки, известни като „дупките на Орби”. Точно 56 са и „пъпките” по контура на по-големия златен бик от Варненското съкровище, днес – лого на Археологическия музей във Варна.

Halkoliten 03.06.2018 bik

С помощта на определени алгоритми можем да видим, че върху някои от златните артефакти може да бъде конструиран правоъгълният триъгълник на Питагор.

„Четири хиляди години преди раждането на гръцкия математик нашите прадеди са смятали с числото Пи, което носи божествена енергия. Оказва се, че Варненския халколитен некропол е по-стар от великите цивилизации в Шумер, Месопотамия и Египет“, категоричен е Димитър Дичев – председател на сдружение „Култура и туризъм на българския Североизток”, което от години се бори мястото, където е открито най-старото злато на света, да бъде обособено като исторически обект и отворено за посещения от туристи.

Повече по темата гледайте във видеото:



Видео: bgonair.bg