Експерти изкараха черна статистика, за да ни предупредят за...
Изследването цели въвеждането на национален индекс за определяне на рисковете в поведението на водачите на МПС-та
Изследването цели въвеждането на национален индекс за определяне на рисковете в поведението на водачите на моторни превозни средства в България.
Над 56 хил. български шофьори са се включили в изследването през тази година, което показва, че в България има хиляди водачи, които искат да бъдат активна страна при формирането на политиките по пътна безопасност и елиминиране на рисковите обстоятелства на пътя, е подчертала Крумова.
Зам.-министърът на транспорта Ангел Попов е съобщил, че се проверяват изпитите и обучението на младите водачи, които до 3 г., след като са взели шофьорска книжка претърпяват пътно-транспортно произшествие. Според Попов данните от изследването са много полезни, както за планиране на по-ефективен контрол, така и за бъдещите промени в организацията на обучението на водачите.
Над 40 процента от установените нарушения на пътя през миналата година са били за превишена скорост, а общо 1,3 млн. нарушения са регистрирани през 2018 г., е съобщила инспектор Мария Ботева от отдел "Пътна полиция" към ГД "Национална полиция".
От инициативата казаха, че през тази година изследването обхваща и водачи на камиони и автобуси. За първи път то се осъществява и изцяло онлайн, което според тях е помогнало да бъде много по-масово, а получените отговори по-честни и обективни. Най-голямата цел за тях е съвместно с институциите да се намерят механизмите за промяна на поведението на водачите.
Последвайте ни
0 Коментара: