Ето коя храна кара жените да възприемат представителите на силния пол като по-привлекателни

https://blitz.bg/obshtestvo/eto-koya-hrana-kara-zhenite-da-vazpriemat-predstavitelite-na-silniya-pol-kato-po-privlekatelni_news594468.html Blitz.bg

Американски учени разкриха как мъжът може да спечели жената още на първата среща – като я покани на вечеря и й поръча пикантна храна.

След като е яла пикантна храна, жената възприема представителите на силния пол като по-привлекателни, установиха учени от университета „Сейнт Клауд“ в Минесота.

Учените са направили експеримент с 87 жени. Те ги разделили на три групи, като дали на първата по четири бисквити „Орео“, на втората – чипс със сол и оцет (неутрална храна), а на третата – чипс със сирене и чушки халапеньо, който не е много лют, само пикантен. След това ги накарали да оценят привлекателността на произволно избрани мъже.

Участничките, които яли пикантен чипс, дали средна оценка от 4,46 от 9 максимални, която е с 21 процента по-висока от тази на хапналите бисквити. Освен това жените от първата група били с 28 процента по-склонни да започнат романтична връзка с мъжете от снимките в сравнение с другите групи.

Според учените една от причините е, че пикантната храна се асоциира с топлина, която несъзнателно предразполага към любов.
Предишно изследване установи още една полза от пикантната храна – тя намалява апетита за сол и така помага за сваляне на кръвното налягане.



Източник: chr.bg
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай