Фелдшер с 34-годишен стаж изроди 13-ото си бебе в линейка в Монтана

Бебето проплакало, минути преди екипът да пристигне в лечебното заведение

https://blitz.bg/obshtestvo/feldsher-s-34-godishen-stazh-izrodi-13-oto-si-bebe-v-lineyka-v-montana_news1142803.html Blitz.bg
© Shutterstock

Бременна жена от Монтана роди в линейка по пътя към болницата.

Бебето проплакало, минути преди екипът да пристигне в лечебното заведение. Благодарение на бързата реакция на медиците, майката и новороденото са в добро състояние, информира NOVA.

Малкият Матей се ражда в събота вечерта, минути след като майката се качва в линейката.

„Докторът ми каза да се държа здраво, защото тръгваме към отделението. Аз отговорих, че няма да мога да издържа и вероятно ще родя в линейката”, разказва Мариана Маринова.

Така на път за болницата в Монтана се ражда Матей, който е с отлични мерки – 3.260 килограма и 53 сантиметра.

„Изродихме бебето съвсем нормално. Раждането мина безпроблемно”, заяви фелдшерът Сашо Бънков.

За 34-годишния си стаж това не е първото раждане в линейка за фелдшера от Монтана. ”Мисля, че това ми е 13-ото подобно раждане”, посочи той.

Мариана разказва, че това е деветото ѝ дете и първото, родено в линейка. „Имам две момичета - Даниела и Рая, и седем момчета. Всички са живи и здрави. Благодаря на докторите, които ми погнаха, както и на сестрата“, изказа благодарности майката.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай