Десетки семейства в село Петърч се оплакаха, че в петък следобед електроуредите им са изгорели при авария. „Дори не можем да спим в стаите си, защото мирише ужасно”, разказа една от живеещите в селото. В нейния дом за секунди са изгорели два телевизора, приемници на сателитна телевизия и рутер.
В дома на кмета на селото Борислав Борисов е изгоряла кафемашината. "Имаше аномалии в напрежението и заради това беше предприет ремонт", разказа кметът.
От ЧЕЗ съобщиха за Нова телевизия, че аварията е причинена от силен вятър и посъветваха всички потърпевши в 3-дневен срок да подадат заявление за възстановяване на щетите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.