И султанът на Оман в софийския боклук

https://blitz.bg/obshtestvo/i-sultanat-na-oman-v-sofiyskiya-bokluk_news39001.html Blitz.bg

Кризата със софийския боклук отекна чак в Оман. Оказа се, че султан Кабус бен Саид държи в ръцете си столичните отпадъци.

През януари притежателят на “Новера” – британският фонд “Икуест Инвестмънт Болканс” е сменил собственика и сега мажоритарен акционер в него е оманският султан, пише столичен ежедневник.
Промяната личи от обявление на сайта на Лондонската фондова борса, където е листвана компанията. Според данните в момента Държавеният резервен фонд на Оман заедно с италианската консултантска компания “Кейрос” държат 52,77% от капитала на “Икуест”.

Днес Столичният общински съвет единодушно гласува прекратяване на концесията с фирмите “Чистота София” и ДИТЦ, част от холдинга “Новера”. Идеята е договорът да бъде прекратен предсрочно от 1 април. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай