Инициаторите на протестите от 14 до 16 януари пред парламента разпространиха чрез Facebook исканията на своите организации. Те са:
1. Изплащане през януари 2009 на директните плащания на площ за всички земеделски производители, полагащи се за 2008 г.
2. Спазване на сроковете за разглеждане и финансиране на проекти по европейските програми за земеделие.
3. Намаляване на срока за изплащане при одобрен и изпълнен проект по програмата за развитие на селските райони от 4 на 1 месец.
4.Незабавно изплащане за пропаднали площи от сушата през 2007 г. на всички засегнати земеделски производители.
5. Участие на браншовите организации в управлението на фонд "Земеделие, в частност в Управителния съвет на фонд "Земеделие".
6. Съгласуване с браншовите организации на националните позиции, представяни пред Европейската комисия по общоевропейски въпроси и особено по проблемите в общата селскостопанска политика
7. Засилване контрола и въвеждане на квоти при внос на земеделски продукти от страни извън ЕС
8. Внесеният проект за  допълнение и изменение на Закона за горите, предложен за гласуване на първо и второ четене, в този вид да бъде отхвърлен. Народното събрание да приеме искането на коалиция "За да остане природа в България за промените в Закона за горите, включващи:
          - да не се позволява продажбата на държавни гори;
          - да се спрат пнезабавно замените на държавни териториим;
          - да се въведе 20-годишен мораториум върху промяната на предназначението и таксите за ползването на всички вече заменени гори, като вече извършените промени в защитените зони от НАТУРА 2000 да бъдат отмененим;
          - строителството на ски писти и лифтове да не може да се прави без изключване на съответните територии от горския фонд;
          - да не се допуска удължаване на ловния сезон за водоплаващи птици.
9. Правителството да наложи мораториум върху строителството в защитените територии от НАТУРА 2000 до изработването на концепция за развитието на туризма.
10. Изготвяне на стратегия за висшето образование и научните изследвания до два месеца, която да бъде изготвена с активното участие на студенти, експерти, работодатели и международни организации.
11. Приемане до два месеца на Закона за академичната автономия (университетска собственост и стопанисвани територии), позволяващи качествено обучение, сигурност и нормални условия за живот на учащи и преподаватели.
12. Незабавен одит и разследване на нарушенията, свързани с ъс собствеността и стопанисването на университетската собственост, общежитията, спортни и почивни бази от страна на държавните органи, общините и университетите.
13. Мораториум в студентските градчета за частно строителство и откриването на обекти без пряко студентско и образователно предназначение.
14. Незабавни мерки за подобряване на сигурността и условията на живот на студентите - битови условия, жилищна площ ..
15. Откриване на модерни библиотечно-информационни комплекси, обособено университетско управление и ефективно медицинско обслужване в студентския град.
16. Незабавно подобряване на инфраструктурата в студентските градчета - ограничаване на уличния трафик, осветление, пешеходни зони и зелени площи.
17. Достойно възнаграждение през 2009 г. , нормални условия на труд, съвременна материално-техническа база и социална защита за служителите на реда.
18. Удовлетворяване на исканията на Асоциацията на млекопроизводителите за национални доплащания на глава добитък и създаване на интеграционен фонд за финансиране на одобрени проекти по европейски програми.
19. Спешна и неотложна държавна помощ за запазване на българското пчеларство. /БЛИЦ