Коя е последната българска подводница и каква съдба я чака (СНИМКИ)

https://blitz.bg/obshtestvo/koya-e-poslednata-balgarska-podvodnica-i-kakva-sadba-ya-chaka-snimki_news598408.html Blitz.bg
Последната българска подводница “Слава” се намира на кея във военноморската база във Варна и очаква решение за своето бъдеще, защото са необходими спешни мерки за съхранението ѝ. Неин собственик е общината, а от 7 години се обсъжда идеята за превръщането й в музей, след като през 2011 е излязла от въоръжение, съобщава Bulgaria on air.

"Слава" е построена през 1959 година в СССР и е била сред най-добрите морски съдове, с които Българските военноморски сили са разполагали. Бившите военни, които са били част от екипажа на подводницата, пазят много спомени от времето под вода.

За да върне славата си "Слава" и да се превърне в музей са нужни 2 милиона, но сумата нараства със всеки следващ месец, защото състоянието ѝ се влошава.
 

 


 


 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай