Крадец върна пари след 30 години

https://blitz.bg/obshtestvo/kradec-varna-pari-sled-30-godini_news189443.html Blitz.bg

Американец върнал пари, които е откраднал преди 30 години, но не разкрил самоличността си.

Анонимният крадец изпратил 1200 долара на полицията в щата Мичиган заедно с писмо с молба парите да бъдат предадени на собственика на магазина, когото ограбил навремето.

"Моля, предайте му и моите извинения. Всъщност, навремето откраднах от него 800 долара, но сега му връщам 1200, един вид олихвени. Изпитвах угризения през всичките тези години", пише той в писмото си.

Полицаите изпълнили заръката му. Открили собственика на магазина и му предали парите. По думите на шериф Боб Бейкър човекът бил шокиран.

"Няма да се опитвам да разкрия самоличността на крадеца. Както е видно от писмото, бил е измъчван от угризения цели 30 години, а това е достатъчно наказание", заявил той./БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай