Мартенски сняг изненада София

Ще газим в киша до понеделник

https://blitz.bg/prognoza-za-vremeto/martenski-snyag-iznenada-sofiya_news132833.html Blitz.bg

Сняг започна да се сипе над София днес по обед. Напук на температурите, които са малко над 0 градуса, мартенските снежинки изненадаха столичани малко след 14,30 днес.

Въпреки това синоптиците успокояват, че бяла пелена няма да има. Очакванията са снегът постепенно да премине в дъжд, което пък гарантира, че в близките дни улиците на София отново ще бъдат в джвакаща киша.

Метеороличната прогноза сочи, че слънцето ще блесне пълноценно едва в понеделник. Тогава температурите ще прехвърлят за постоянно 5-7 градуса, отваряйки път на настъпващата пролет. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай