Машинисти алармират: Опасен мост застрашава пътниците в софийското метро

Съоръжението е проектирано за трамвай с маса до 40 тона, а по него се движат влакове с тегло 160 и 200 т

https://blitz.bg/stolitsa/mashinisti-alarmirat-opasen-most-zastrashava-patnicite-v-sofiyskoto-metro_news208154.html Blitz.bg

Мостът между метростанциите "Жолио Кюри" и "Г.М.Димитров" е опасен, предупреждават от Гражданска инициатива за обществен и релсов транспорт. По тяхна информация той е бил проектиран за трамвай с маса до 40 тона, а в момента по него се движат влакове с тегло между 160 и 200 тона.

От гражданската инициатива разполагат с информация за проблемите с моста от машинисти. Граждани също сигнализирали, че метрото се движи с ограничена скорост по моста.

"Покрай този случай изникнаха редица безобразия - липса на ОВОС по проекта, изграждане на естакада на "Семинарията", която също не бе съгласувана с гражданите и сега се водят съдебни дела и заради която се търси ново трасе на трамвая", казват още от организацията. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай