Между 10-15 на сто сред младите хора в България са потърпевши от трафик на хора
"Интернет се използва не само за примамването чрез фалшиви обяви за много добри оферти за работа, но и като механизъм за контролиране на жертвите, за проследяване на тяхната експлоатация и за изнудване на жертвите чрез заплахи, че техни снимки ще бъдат изпратени на близки и родители. Интернет се използва и за улесняване на транспорта и паричните потоци, които се генерират от трафика", коментира Димитрова пред БНТ.
От своя страна посланикът на Великобритания Ема Хопкинс каза, че не е необходимо да са само една група жертвите. "Към тях спадат не само необразовани, но и образовани хора", посочи тя. И добави, че са публикували Доклад в Обединеното кралство с пример за стотици държави, в които гражданите падат жертви.
"Ориентир трябва да е, ако фирмата не е регистриран посредник, а има списък в сайта на Агенцията по заетостта.", каза Камелия Димитрова относно основните признаци, по които може да се разберат фалшивите обяви за работа. Ако възнаграждението е много по-високо от средното за държавата, ако предлагащият не е ясно идентифицирана фирма и не предлага договор на езика,който владеем."
Н.Пр. британският посланик Ема Хопкинс сподели също, че в Обединеното кралство непрекъснато публикуват информация за превантивни кампании какво става, ако пристигнеш в една държава и работата не отговаря на обявата и заяви, че има добро стратегическо партньорство с българските институции.
Последвайте ни
0 Коментара: